Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní trh

Nakladatelství Hejkal

TOPlist
(obálka) 
Arto Paasilinna: Zajícův rokArto Paasilinna

Zajícův rok


(kniha je momentálně rozebrána)

Román je momentálně rozebrán, ale můžete si ho přečíst v knize Tři chlupatá zvířata, která obsahuje romány Zajícův rok, Les oběšených lišek a Chlupatý sluha pana faráře.

Humoristický román finského spisovatele. Hrdina, novinář středního věku, při návratu z rutinní služební cesty málem přejede zajíce. Veden náhlým hnutím mysli, rozhodne se opustit svůj dosavadní nudný a neužitečný život. Ujme se zraněného zajíce, odchází s ním do severního Finska a tam prožívá více i méně uvěřitelná dobrodružství, jako „vystřižená“ z filmu Svéráz národního lovu. Arto Paasilinna (nar. 1942) je nejpopulárnější současný finský spisovatel, jeho díla si oblíbili čtenáři nejen ve Finsku, ale mj. i ve Francii a Itálii. Připravujeme i další Paasilinnovy romány. Přeložil Jan Petr Velkoborský, ilustroval Jiří Slíva.
Pevná vazba s přebalem

ISBN: 80-86026-27-2
Doporučená prodejní cena: 183 Kč
Stran: 152

Recenze:
Paasilinnova ekologizující pseudoreportáž o roce Vatanenova života v zaječí společnosti je navzdory některým době poplatným motivům dílem nadčasovým. A jeho hrdina, který touží po svobodě natolik, že dokáže projít i zdí vězení, ve čtenáři vzbuzuje sympatie. Smíchané možná i s kapkou závisti. Arto Paasilinna vydal dosud na tři desítky románů a dalších próz, jež se staly předlohou několika úspěšných filmů a byly přeloženy do mnoha jazyků.
(Lenka Fárová, Lidové noviny 30. října 2004)
Nakladatelství Hejkal,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz