Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní trh

Nakladatelství Hejkal

TOPlist
(obálka) 
František Křelina: Soud nad BábelemFrantišek Křelina

Soud nad Bábelem


(kniha je momentálně rozebrána)

Dramatický román českého spisovatele, v němž se příběh letce, obžalovaného z otcovraždy, prolíná s tragickou situací české země na prahu druhé světové války. První vydání.

ISBN: 80-901646-4-1
Doporučená prodejní cena: 147 Kč
Stran: 280

Recenze:
(...) Křelinův Soud nad Bábelem dosvědčuje autorovu schopnost s napětím vyprávět dynamický příběh, jenž se odehrává v zdánlivě statických scénách před soudním tribunálem. Mistrovství fabulace a stylistická přesvědčivost jsou však jen jednou z podob tohoto románu. Není třeba zdůrazňovat povahu ruralistických prací z třicátých let, jichž je Soud nad Bábelem pohrobkem. Dnešnímu čtenáři (a troufám si říci, že i čtenáři, který nemohl knihu číst v jednasedmdesátém roce, kdy byla dopsána), musí nutně překážet i balast patosu, jímž Křelina svůj román zatěžkal. (...) Mimořádně vypjatá situace prolnutí národního a individuálního ohrožení, vděčné prozaické téma, se tak ztrácí pod tíhou okázalých gest, v šumu přepjatých frází a podobenství. Nesmíme však zapomínat na první podobu Křelinova vypravěčství, jehož prostřednictvím se pokřivená stavba autorovy věže opět napřimuje a rezonuje čtenářskou přitažlivostí.
(Tomáš Kubíček, Duha č. 3/1995)


Další recenze:
Lidové noviny 14. října 1995 - Petr Šrámek, Nové knihy 7. 6. 1995 - Jan Wiendl, Literární noviny 20. 7. 1995 - Jiří Vlček aj.
Nakladatelství Hejkal,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz