Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Baronet, a.s.
Název knihy:Odveta - Mnichov 1972
Autor:George Jonas
EAN:978-80-7214-865-3
Rok vydání:2006
Měsíc vydání:02
Vazba:pevná
Počet stran:512
Doporučená
prodejní cena:
279
Anotace:Předloha filmu Stevena Spielberga: Munich popisuje skutečné - ty nejtajnější - operace Mosadu po útoku teroristů na izraelský olympijský tým v roce 1972 v Mnichově. Vraždy olympijských sportovců šokovaly celý Izrael a Golda Meierová usoudila, že doba a činy uzrály k tvrdé odplatě na samém jádře palestinského terorismu.
Proto byl v naprosté tajnosti vycvičen úderný tým, jehož úkolem bylo vystopovat a zabít více než tucet předních teroristů, o nichž se předpokládalo, že stojí za útokem v Mnichově a dalšími násilnými činy proti Izraeli. Kniha popisuje skutečné události - nelítostné činy vražedného komanda a paradoxní výsledky teroristické taktiky použité proti teroristům.
Velitelem akce je pověřen dvacetišestiletý Avner, jehož hlavní kvalifikací jsou železné nervy a přirozené vůdcovství. Ten se svými čtyřmi spolupracovníky přesídlí do Evropy a s pomocí neomezené finanční podpory na opatřování zbraní a informací supertajnou akci zahájí.
Příběh mise je nesmírně působivý. Sledujeme tým jak hledá a sleduje své cíle a jsme strženi dramaty dokonale naplánovaných a načasovaných poprav. Ovšem také nevyhnutelných chyb a zvratů osudu, které nakonec vedly ke zrušení celé operace před jejím dovršením.
Avner po ztrátě iluzí o svém poslání zůstává v Evropě a stává se nejhledanějším člověkem jak pro teroristy tak tajné služby proti nim bojující. Jeho anonymita je stále zachovaná, ale bohatě dokumentovaný příběh jistě zaslouží zveřejnění.
George Jonas je kanadský novinář píšící však také romány, divadelní hry a poezii. Kritikou je často považován za nejlepšího anglicky píšícího novináře v zemi. Narodil se v Budapešti (1935) odkud odešel do Kanady po povstání v roce 1956. Od té doby pracuje jako novinář a televizní a rozhlasový producent. Kromě 14 knih, z nichž mnohé se staly národními i mezinárodními bestsellery, napsal 3 divadelní hry a dalších více než 200 vyšlo z jeho produkce pro Canadian Broadcasting Corporation.
Žánr:beletrie překladová
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016