Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Galén s.r.o.
Název knihy:Jak se duše stala tělem - Výzkum mozku mění svět
Autor:Carl Zimmer
ISBN:80-72623-32-X
Rok vydání:2006
Vazba:155x225 mm, vázané, černobíle
Počet stran:291
Doporučená
prodejní cena:
300,00
Anotace:Kniha Jak se duše stala tělem je pozoruhodný, dosud nepopsaný příběh vyprávějící o dramatickém historickém zvratu - vzrušujícím objevu funkce lidského mozku. Carl Zimmer, nositel literárních cen, vypráví nevídaným způsobem o objevování tajemství mozku v Anglii 17. století, příběh, který se odvíjí ve smrtící perspektivě občanské války, moru a velkého londýnského požáru. Na počátku tohoto bouřlivého století nikdo nevěděl, jak mozek funguje, nikdo neměl ponětí, jak vypadá v nedotčeném stavu. Na konci stejného století věda o mozku zapustila kořeny. Pomohla překonat většinu běžných mylných představ a převládajících filozofií týkajících se lidí, Boha a vesmíru. Vůdčí osobností růstu tohoto nového vědeckého paradigmatu byl zakladatel moderní neurologie Thomas Willis, fascinující, sympatická, dokonce i heroická postava, střed mimořádné skupiny vědců a filozofů známé jako Oxfordský kroužek. Kniha je kronikou barvitě popisující zásadní objevy a často krvavé experimenty, které zprvu popisovaly mozek jako chemický stroj rozumu, emocí a šílenství, ve skutečnosti však jako vlastní sídlo duše.

Zimmer, kterého New York Times nazvaly »nejlepším vědeckým esejistou, kterého máme,« vypráví příběh této vědecké revoluce prostřednictvím životů pestrého společenství alchymistů, mystiků, utopistů, špiónů, revolucionářů a králů. Oživuje náboženské, etické a vědecké střety provázející průkopnické pitvy mozku prováděné Thomasem Willisem; objev krevního oběhu, za který vděčíme Williamu Harveyovi, včetně Harveyova útěku z Londýna společně s králem Karlem I.; Reného Descarta pronásledovaného za jeho pohled na mozek a duši jak katolíky, tak protestanty; experimenty i osobní dramata nadaných lidí, kteří navždy změnili způsob, jímž se dělala věda, přičemž současně převrátili náš pohled na lidské já i na naše místo ve světě.

WWW:http://www.galen.cz/idistrik/obchod/titdetail.php?titul_id=2184
Žánr:beletrie česká
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016