Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Matematicko-fyzikální fakulta UK, Matfyz Press
Název knihy:Jak to řešit?
Autor:Polya, George
Podtitul:Překvapivé aspekty (nejen) matematických metod
Překladatel:Kowalski, Oldřich
Distributor:Kosmas
ISBN:978-80-7378-325-9
EAN:9788073783259
Rok vydání:2016
Měsíc vydání:10
Vazba:V2
Počet stran:280
Doporučená
prodejní cena:
299
Anotace:Kniha ukazuje jakým směrem se ubírat, kam napřímit své myšlení a jak hledat nové pohledy při řešení matematických problémů. Autor provází čtenáře úskalími mentálních a logických kroků, které je třeba při tom podniknout. Na praktických příkladech, často i nematematické povahy, vysvětluje problematiku převádění omezujících podmínek na jednotlivé kroky řešení. Polya v jasném a poutavém textu opravdu brilantním způsobem odhaluje podstatné a jde přímo k jádru problému.
Publikace není určena jen učitelům matematiky, ale své si v ní najdou i například žáci středních škol. Učí jak překonávat těžkosti a překážky při cestě k cíli, který není v danou chvíli zřejmý a lehce dosažitelný.
George Polya (1887 – 1985) významný matematik maďarského původu, který byl mimo jiné i profesorem na Stanfordské univerzitě. Jeho kniha, v originálu nazvaná How to Solve It – A New Aspect of Mathematical Method, je jedním z nejprodávanějších titulů (nejen) o matematice. Od svého prvního vydání byla přeložena téměř do dvaceti jazyků. Nyní se jí čtenáři dočkali i v češtině.
WWW:www.matfyzpress.cz
Žánr:odborná literatura a učebnice (česká i překladová)
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016