Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Bourdon a.s.
Název knihy:U nás se to stát nemůže
Autor:Sinclair Lewis
Překladatel:Veronika Teryngerová
ISBN:978-80-7611-047-2
Rok vydání:2022
Vazba:Brožovaná
Počet stran:464
Doporučená
prodejní cena:
440
Anotace:Novinář Doremus Jessup s hrůzou zjišťuje, kolik lidí podporuje populistického prezidentského kandidáta Buzze Windripa. Windrip slibuje rychlé ukončení hospodářské krize, nabízí občanům finanční příspěvky a sociální jistoty a zapřísahá se, že z Ameriky udělá velmoc, před kterou se bude třást celý svět. Jeho volební program a postoje tvoří směsici toho nejhoršího z příslibů krajně pravicových i krajně levicových režimů. Prezident má mít takřka neomezené pravomoci a jakákoli opozice musí být tvrdě potlačena.

Doremus si je jistý, že tento politik nastolí v zemi diktaturu. Na jeho varování ale všichni odpovídají tou samou konejšivou větou: u nás se to stát nemůže. Nedlouho po volbách se ukáže, jak moc se mýlili. Windrip získává násilím kontrolu nad Kongresem a Nejvyšším soudem a s pomocí teroru začne Spojené státy proměňovat v totalitní režim. Je ještě vůbec možné nástup diktatury zastavit? A pokud ano, za jakou cenu?

U nás se to stát nemůže je román z roku 1935, který vznikal v době, kdy Američané se znepokojením sledovali vzestup diktatur v Evropě a část intelektuálních elit si v obavách kladla otázku, zda nehrozí nastolení totalitního režimu i ve Spojených státech. Sinclair Lewis v něm vypráví varovný příběh o křehkosti demokracie a nabízí hrozivě nadčasový pohled na to, jak málo stačí, aby se liberální demokracie proměnila v tyranii.
WWW:https://nakladatelstvi-bourdon.cz/produkt/u-nas-se-to-stat-nemuze/
Žánr:beletrie překladová
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016