Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Bourdon a.s.
Název knihy:Polemika s euroskeptikem
Autor:Petr Jantač
ISBN:978-80-7611-045-8
Rok vydání:2022
Vazba:pevná
Počet stran:200
Doporučená
prodejní cena:
330
Anotace:Petra a Václav se v Polemice s euroskeptikem vášnivě přou o budoucnost Evropské unie. Někdy se skoro hádají, protože každý z nich očekává od evropské integrace něco jiného. Proevropsky naladěná Petra se domnívá, že Evropská unie dosud nesplnila cíl, pro který byla založena. Jednotlivé evropské národy jsou podle ní pro zajištění míru a bezpečnosti v Evropě příliš slabé, a proto nestačí, že se propojily v hospodářské a měnové unii. Musí také spojit svou politickou moc a vojenskou sílu a nově definovat vztah se Spojenými státy v rámci NATO.

Podle euroskeptika Václava tkví podstata problému v pravém opaku: Evropská unie naplnila svůj účel zorganizovat hospodářskou spolupráci a neměla by se v politické oblasti snažit dále oslabovat členské státy. Domnívá se, že je národní stát v Evropě stále naprosto nenahraditelný a Evropská unie má zůstat pouhým společenstvím hodnot, které nikdy nezíská vlastní politickou moc. Také na transatlantickém spojenectví v rámci NATO je podle něj lepší nic neměnit, neboť jinak by se evropské národy nedokázaly ochránit před mimoevropskými nepřáteli (Rusko!) a možná ani před tím, aby znovu začaly válčit mezi sebou.
WWW:https://nakladatelstvi-bourdon.cz/produkt/polemika-s-euroskeptikem/
Žánr:beletrie česká
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016