Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Bourdon a.s.
Název knihy:Putinovy války
Autor:Mark Galeotti
ISBN:978-80-7611-074-8
Rok vydání:2023
Vazba:pevná
Počet stran:440
Doporučená
prodejní cena:
484
Anotace:Mark Galeotti je jedním z nejpronikavějších analytiků ruské minulosti, současnosti i budoucnosti. Otevřená ruská invaze na Ukrajinu v únoru 2022 tragicky upozorňuje na zásadní význam pochopení souvislostí mezi politikou a válkou. Galeotti barvitě ukazuje, jak Putinovo Rusko vedlo své války, jak tyto války formovaly politiku země a jak naopak politika formovala vojenská tažení Moskvy.

- JOSHUA C. HUMINSKI, ředitel Centra Mikea Rogerse pro zpravodajství a globální záležitosti

Kniha představuje barvitý popis toho, jak Putin během svého působení u moci používal ozbrojenou sílu, což vyvrcholilo smrtící válkou na Ukrajině.

- LAWRENCE FREEDMAN, emeritní profesor válečných studií, King's College LondonJeden z předních světových odborníků na současné Rusko přináší v knize „Putinovy války“ aktuální přehled konfliktů, které Rusko vyvolalo od doby, kdy se Vladimír Putin stal nejprve jeho premiérem a následně i prezidentem – od první a druhé čečenské války přes vojenský vpád do Gruzie a anexi Krymu až po plnohodnotnou invazi na Ukrajinu.

Profesor Galeotti se také zabývá širším kontextem Putinovy rekonstrukce vojenské moci a zaměřuje se na to, jak se v této nové studené válce se Západem ruský prezident stále více spoléhá na sílu při prosazování svých zájmů v zahraničí. Zároveň ve všech Putinem vyvolaných konfliktech nepřehlíží ruská vojenská selhání na taktické i strategické úrovni a předpovídá možné scénáře vývoje invaze na Ukrajinu i budoucnost vojenských vztahů mezi Ruskem a jeho dalšími sousedy v čele s Čínou.

Kniha je prošpikována anekdotami a přímými výpověďmi bývalých i současných ruských důstojníků a poutavým způsobem seznamuje čtenáře s historií znovu se probouzejícího ruského medvěda. Ještě nikdy nebylo důležitější pokusit se pochopit, jak a proč Putin nařídil svým ozbrojeným silám, aby se pustily do nejrůznějších vojenských dobrodružství. Neexistuje přitom autor, který by byl způsobilejší k tomu realisticky zhodnotit skutečné schopnosti ruské armády a předpovědět další směřování Putinova agresivního režimu.
WWW:https://nakladatelstvi-bourdon.cz/produkt/putinovy-valky/
Žánr:beletrie překladová
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016